Tonda - smajlíkTonda Kozák


Studuju.cz

Español

Spolčo Holice

Můj názor

... aneb co se nevejde do jednoho statusu na Facebook.

Zdeněk Rolc – fotograf

Publikováno: 27. 9. 2015

Jak fotí Zdeněk Rolc?

Chtěl bych se s vámi podělit o své nepříliš dobré zkušenosti s holickým fotografem Zdendou Rolcem.

Minulý rok (2014) jsme jako maturitní třída začali řešit fotografa pro akce našeho posledního roku spolu. Padaly různé návrhy, nakonec jsme zvolili Zdendu Rolce, kamaráda jedné spolužačky s tím, že se stane naším dvorním fotografem a nafotí nám jak stužkovací večírek, tak i maturitní ples a tablo.

Z počátku šlo vše celkem dobře. Stužkovací večírek i ples byl nafocen i dodán. Kvalita fotografií nebyla taková, že by člověk nad každou jásal, ale vzhledem k ceně přijatelná.

Tablo bylo ale něčím strašlivým. Ano, začali jsme se fotit poměrně pozdě, ale pan fotograf neřekl, že by měl problém. Fotky vyfotil a my čekali, kdy dostaneme tablo hotové.

Idea našeho tabla byla, že každý měl obálku časopisu, který by ho vystihoval. Pan Rolc chtěl, abychom mu poslali návrhy vzhledů obálek. Definoval to však tak fádně, že spousta lidí měla za to, že musí zpracovat kompletní grafiku. To se naštěstí vyjasnilo a fotograf dostal 26. 4. 2015 většinu podkladů a mohl tak začít pracovat (osobně jsem strávil několik hodin na tom, aby měl podklady v pořádku a přehledné a tak, jak si to přál, ale požadavky definoval, až když už to měla většina lidí jinak).

Přehledně:

Trvalo tedy měsíc a půl, než Zdeněk Rolc z dodaných podkladů vyrobil tablo. Nebudu ani zmiňovat ty trapné rozhovory nejen s učiteli na téma – kdy už vyvěsíte to tablo?

Že toho měl chudák moc? Že to dá nějakou práci zpracovat 40 fotografií? Ale kdepak, naše třída byla početně podprůměrná, jen 22 žáků.

Co bych ale rád zmínil, je nízká kvalita dodaných fotek. Bylo vidět, že některé obálky časopisů byly dělány pečlivě, ale velká většina je odfláklá až do amatérismu. Navíc počet překlepů a chyb, které se ve výsledku objevily (a v podkladech nebyly), šel do desítek!

Je pravda, že se nám pan Rolc omluvil, přidal nad rámec domluvy vytištěné tablové fotky a vyfotil navíc předávání vysvědčení, ale zkažené tablo a čas strávený urgencemi se nám už nenahradí.

Možná má někdo jiné zkušenosti, já ale osobně tohoto fotografa nedoporučuji.


Pokud se Vám článek líbil, můžete mě podpořit tím, že o něm řeknete svým přátelům nebo ho budete například sdílet na Facebooku.


Seznam všech názorů

Komentáře

Nový komentář