Tonda - smajlíkTonda Kozák


Studuju.cz

Español

Spolčo Holice

Můj názor

... aneb co se nevejde do jednoho statusu na Facebook.

WINDOWS 8: Vypnutí počítače

Publikováno: 19. 10. 2013

Jak mám proboha vypnout ten počítač?

Pokud se vám právě teď něco takového honí hlavou, když držíte poprvé v ruce počítač s Windows 8 (Windows 8.1), nepropadejte panice, nevytrhávejte počítač ze zásuvky, nebo baterku z notebooku. Tu je takový návod, který vám pomůže.

V dřívějších verzích Windows to bylo snadné, otevřela se nabídka Start a už to bylo. Jak ale tady, když tu nabídka Start není?

Najeďte myší do pravého horního rohu a táhněte myší po boční hraně monitoru dolů.

Zobrazí se vám postranní panel, na kterém ve spodní části vybereme možnost „Nastavení“.

A máte tu Nastavení počítače. Zase v dolní části je ikonka „Vypnutí“, klikněte na ni, nebojte, počítač se hned nevypne, je tu ještě jeden krok.

Tím posledním krokem je vybrat v právě se zobrazivší nabídce tu možnost, kterou preferujete - Režim spánku, Vypnout, Restartovat.


Jsou i jiné možnosti jak vypnout počítač. Například stiskněte klávesovou zkratku Win + X (Win je taková ta klávesa s logem Windows ve spodní řadě klávesnice.), nebo ve Windows 8.1 klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu Start vlevo dole. Zobrazí se vám nabídka, ve které vyberete vypnutí.

Nebo notoricky známá klávesová zkratka Ctrl + Alt + Del(ete). - Vpravo dole ikonka vypnutí.


Pokud se Vám článek líbil, můžete mě podpořit tím, že o něm řeknete svým přátelům nebo ho budete například sdílet na Facebooku.


Seznam všech názorů

Komentáře

Štěpán
07. 11. 2015 1:02:00

Dobrý den

Nevíte prosimvás jak dostat ve Win8.1 na dlaždicový vzhled do pravého horního rohu vypínací tlačítko? Po čisté instalaci to v PC nemám, v notebooku od výrobce ale to tam je. (hned vedle účtu) Nevím jak se totam dávánebo po čem se to tam objeví či neobjeví ... Vypínánípřes Zubaté kolečko je dost nepohodlné a hlavně zbytečně o další kroky více schované. Nechápu proč to tak dost Microsoft schoval :-(

Děkuju za odpověd'

Tonda Kozák
07. 11. 2015 14:59:12

Dobrý den,

to bohužel nevím. S takovým problém jsem se nikdy nesetkal.

Štěpán
09. 11. 2015 1:10:48

Tak už jsem to zjistil, dost špatně se o tom cokoliv zjišt'ovalo za informaci. Toto tlačítko, ba i to vedlejší hledání se tam objeví až v pozdější vydané záplatě, v holých čistých Windowsech to není vůbec obsaženo. Pak se musí vypínat a restart jak zde popisujete přes to zubatý kolečko. Když je to vypínání hned na kachlové ploše (vedle účtu), tak je to přecijen lépe dostupné. :-)Po čisté instalaci bez záplat to tam prostě není vůbec.

Tonda Kozák
09. 11. 2015 8:14:28

Ano, máte pravdu.

Vypínací tlačítko na dlaždičkové obrazovce přibylo až ve Windows 8.1 Update 1.

Já jsem toto tlačítko nikdy nepoužíval, takže jsem už zapomněl, že tam nebylo od začátku.

Nový komentář